Atrakcje turystyczne w Morągu

Morąg jest malowniczą miejscowością, która jest położona bardzo nietypowo – na pograniczu Pomorza, Warmii i Mazur. Takie połączenie sprawia, że Morąg jest miejscem pełnym atrakcji charakterystycznych dla wszystkich trzech regionów. W trakcie pobytu w tej miejscowości można podziwiać tradycyjne pomorskie chaty, ale też kąpać się w jeziorze. Nieważne na jaką formę spędzenia czasu turyści się zdecydują, pewnym jest, że urlop w Morągu na pewno będzie niezapomnianym czasem.

Każda osoba, która decyduje się na odwiedzenie Morąga zwiedza to miasteczko. Poznawanie tego miejsca można zacząć na przykład od miejscowej starówki. To miejsce, które jest otoczone przez piękne kamienice – co ciekawe, nie są w nich prowadzone żadne sklepy. Poza stylowymi kamieniczkami, na terenie rynku znajduje się ratusz. To gotycka budowla, która powstała w XV wieku, niestety w 1945 roku budynek uległ znacznym zniszczeniom, na szczęście zdecydowano się na jego szybkie odbudowanie. Dzisiaj, do ratusza zagląda prawie każda osoba odwiedzająca Morąg, ponieważ mieści się tam informacja turystyczna.

Kolejnym miejscem wartym uwagi turystów jest Pałac Dohnów. Ta imponująca budowla powstała w XVI wieku, w XVIII stuleciu została znacząco rozbudowana. Co ciekawe, znajduje się tam wystawa mówiąca o jednym z niemieckich filozofów – Johannie Gotfriedzie Herderze. Miejsce nie zostało wybrane przypadkowo, ponieważ filozof mieszkał w Morągu przez kilkanaście lat. Na terenie pałacu mieści się także wystawa malarstwa. Rzecz jasna przyjeżdżając do Morąga warto poświęcić czas nie tylko na zwiedzanie. Na miejscu można między innymi kąpać się w jeziorze Skiertąg, na którym jest wytyczone kąpielisko, znajduje się tam także molo. Morąg jest miejscowością, przez którą biegną trzy szlaki rowerowe – wszystkie one są podobnej długości (od 36 do 40,5 km), a trasy przez które prowadzą są wyjątkowo malownicze i na pewno spodobają się zarówno wprawionym kolarzom, jak również osobom, które na rowerze jeżdżą w ramach rekreacji.

Z pewnością żadna osoba, która postanowi spędzić urlop w Morągu nie będzie żałować tego wyboru. Na miejscu znajdują się zabytki i inne atrakcje przygotowane z myślą o turystach, także baza noclegowa Morąga jest bardzo rozbudowana. Możliwe jest zarezerwowanie kwatery o różnym standardzie – pensjonaty, ośrodki wczasowe i gospodarstwa agroturystyczne – to tylko część możliwości, jakie daje ta miejscowość.

Dodaj komentarz