Czym na mapie Polski wyróżnia się Mielno?

Można znaleźć na mapie Polski miejscowości, które wyróżniają się na tle innych pod wieloma względami. Niektóre posiadają niebywałą lokalizację, inne proponują bardzo atrakcyjne ceny, a jeszcze inne wartość historyczną. To od nas samych zależy, które z tych elementów będą dla nas najważniejsze. Na pewno ważne jest bezpieczeństwo, zwłaszcza w ostatnim czasie. Na szczęście niczego nie musimy się obawiać jeśli wybieramy się nad Bałtyk. Nasz wyjazd możemy też zaplanować w taki sposób, że w miejscowości znajdziemy wszystkiego po trochu, jednak wówczas czekają nas niemałe przygotowania. Zapoznanie się z ofertą danego kurortu, rozplanowanie swojego pobytu to dopiero początek, gdyż czeka już na nas rezerwacja noclegu, wybranie oferty wyżywienia, poznanie historii miejscowości. To wszystko to składowe, które ułożone jak puzzle, niemal gwarantują idealne wakacje, których nie zapomnimy przez długie lata.

Mielno to znana wszystkim nadmorska miejscowość, położona w województwie zachodniopomorskim, w północnej części powiatu koszalińskiego, która praktycznie ciągnie się wzdłuż wybrzeża Morza Bałtyckiego i jest odseparowana na południu od reszty kraju jeziorem Jamno. Tu możemy się poczuć prawie jak na wyspie, bowiem od wschodu ogranicza je jeszcze jedno jezioro Bukowo. Pływanie, zjeżdżalnie, sporty wodne, rowerki, kajaki i rejsy widokowe, to tylko niektóre z możliwości, jakie daje nam pobyt w tym miejscu. Oprócz tego dużą popularnością cieszy się tu zwiedzanie, bowiem atrakcji jest sporo. Przystań rybacka, jest jedną z nich, daje nam możliwość oglądania pracy na kutrach oraz zakupienia świeżej ryby, prosto z wody. Jest też gotycki kościół Przemienienia Pańskiego z XVI wieku, który do dziś zachwyca swoją architekturą. Nie powinniśmy też odpuszczać możliwości zobaczenia poniemieckich bunkrów, które w czasach II wojny światowej służyły jako prochownia.

W okolicy jest sporo innych zabytków, które warto zobaczyć, ale najlepiej jest to zrobić z przewodnikiem w dłoni, co zaoszczędzi nasz czas. Baza noclegowa należy do tych, które wyróżniają się na wybrzeżu, a to za sprawą stosunkowo tanich kwater w wysokim standardzie. Nocleg to koszt w wysokości od 25 złotych za dobę i nie da się ukryć, że to naprawdę dogodna oferta na północy Polski, a więc i warto z niej skorzystać. Pamiętajmy, że najlepsze wakacje, to te spędzone z najbliższymi, zatem zwracajmy uwagę na towarzystwo, jakim się otaczamy.

3 thoughts on “Czym na mapie Polski wyróżnia się Mielno?

  1. Wspaniałe rozrywki dla dzieci, noclegi także są przystosowane do najmłodszych członków naszej rodziny, znalazło się miejsce nawet dla naszego pieska. 🙂

  2. Warto pochwalić to, że ceny noclegu w Mielnie są umiarkowane i za tygodniowy urlop nie trzeba wydać fortuny

  3. @pszczoła – noclegi w Mielnie umiarkowane? Gdzie takie znalazłaś? Ja przeglądałam oferty i niestety wszystko dość drogo.

Dodaj komentarz