Darłowo – kurort dla wędkarzy

Co roku nad polskie morze przyjeżdża mnóstwo gości, spragnionych słońca, powiewu morskiej bryzy, czystych kąpielisk i piaszczystych plaż. O ich zakwaterowanie dbają liczne nadmorskie miejscowości. Bałtyk to nie tylko kąpiele, ale także świeże ryby prosto z wody, które można jeść w smażalniach, a także łapać na własną rękę.

Darłowo to jedno z atrakcyjnych miejsc na mapie nadmorskich kurortów, w którym z roku na rok coraz bardziej rozwija się atrakcyjna baza noclegowa (➥) przyjmująca turystów w sezonie wakacyjnym. Darłowo to przede wszystkim osada, która cieszy się szczególną popularnością wśród wędkarzy z uwagi na dostępność zróżnicowanych łowisk w okolicy. Spacerując wzdłuż nowoczesnego bulwaru nadbrzeżnego, natknąć się można na licznych hobbystów, z nadzieją moczących kije w wodzie. Większości z nich udaje się tu co nieco złowić przy odrobinie cierpliwości. Inni wchodzą na falochrony, aby tam szukać szczęścia. Można także wypożyczyć sobie łódkę na zachodniej plaży i stamtąd podpłynąć na stanowisko.

Ci, którzy wolą łapać ryby słodkowodne powinni wybrać się nad rzekę Wieprzę lub Grabową. Są one pełne lipieni, łososi, pstrągów oraz troci. Szczególnie zaangażowani w hobby amatorzy mają także możliwość wzięcia udziału w zorganizowanym rejsie wędkarskim, w którym grupka wypływa na akwen jachtem pod opieką instruktora. Doświadczony przewodnik prowadzi ich na najlepsze łowiska i podpowiada, jak najskuteczniej łapać na wędkę tutejsze ryby.

Współcześnie Darłowo to miejscowość, w której udane wakacje spędzą miłośnicy wędkowania. Niemniej jednak pokolenia rybaków od wieków wypływają tu w morze również kutrami, aby ławice ryb łapać w sieci, regularnie przez nich oczyszczane i regenerowane. W ujściu Wieprzy zlokalizowano rybacki port morski, z którego codziennie na Bałtyk wychodzi kilkadziesiąt kolorowych kutrów. Chętni mogą dogadać się z jedną z załóg i wybrać wraz z nimi na łowisko, podpatrując z bliska ich pracę. Miłośnikom wędkowania Darłowo proponuje świetne spędzenie czasu. W pobliskich rzekach oraz w Bałtyku występuje wiele gatunków smacznych i zdrowych gatunków ryb bogatych w białko, minerały i dobroczynne kwasy omega-3.

Dodaj komentarz