Mały Rzym, czyli piękny Sandomierz

Co roku wielu turystów staje przed trudnym wyborem miejsca, w którym można spędzić wakacje, weekend lub urlop. Coraz częściej wybór pada na Sandomierz.

Miasto to zlokalizowane jest na terenie województwa świętokrzyskiego. Od wielu lat cieszy się ogromną popularnością i pełni funkcję ośrodka turystyczno-rekreacyjnego. Mnogość występujących tutaj zabytków, atrakcji turystycznych oraz ciekawych wydarzeń kulturalnych jest ogromną zaletą tego miasta. Sandomierz to miasto położone bezpośrednio nad Wisłą. Ze względu na występowanie tutaj siedmiu wzgórz otrzymało określenie ,,Małego Rzymu”. Ogromną popularnością cieszy się infrastruktura noclegowa, w której znajdziemy oferty istniejących na tym terenie pensjonatów, domków gościnnych oraz hoteli. Jest to znaczne ułatwienie dla wszystkich przyjeżdżających tutaj turystów.

Liczne, piękne zabytki są ogromną zaletą tego miasta. Przebywając na tym terenie, koniecznie trzeba odwiedzić Dom Jana Długosza, który możemy znaleźć w rejestrze zabytków prowadzonym przez Instytut Dziedzictwa Narodowego. Obiekt ten został wybudowany w XV wieku. Jego gotycki styl zachwyca każdego przyjeżdżającego tutaj turystę. Obecnie w budynku tym funkcjonuje Muzeum Diecezjalne, w którym zebrane zostały zbiory sztuki sakralnej.

Bardzo ciekawym obiektem, który bardzo często odwiedzany jest przez turystów jest Podziemna Trasa Turystyczna, która prawdopodobnie została stworzona w XIII wieku, w celu obrony przed Tatarami. Miejsce to można zwiedzać jedynie pod opieką przewodnika, który w ciekawy sposób przedstawi jego historię. Bardzo ciekawym obiektem jest także kościół świętego Michała Archanioła, który został wzniesiony w XVII wieku. Liczne malowidła na ścianach świątyni zachwycają każdego. Kościół ten oddaje wszelkie założenia barokowego stylu architektonicznego. Obecnie mieści się tutaj siedziba Wyższego Seminarium Duchownego.

Sandomierz to okazja na wycieczkę z rodziną. Liczne zabytki oraz przepiękne krajobrazy nadają temu miejscu niesamowitego charakteru, który zachwyci każdego turystę.

Dodaj komentarz