Miasto Przemyśl

Muzeum Historii Przemyśla, to niesamowita placówka znajdująca się w centrum miasta w starej kamienicy. Przemyśl ma bardzo długą historię, dlatego też w roku 2005 otwarto Muzeum Przemyśla, by ukazać pokoleniom jak dawnej funkcjonowało to miasto.
W Muzeum zobaczyć można:
Wielką Izbę, jest to pomieszczenie renesansowe, w którym za dawnych czasów przyjmowało się ważnych gości. Izba składała, się ze stołów, ław i krzeseł oraz foteli. W Kamienicy Brzykowskich prawie codziennie pojawiali się goście.


Galeria Fotografii Przemyśla, jest to male pomieszczenie gdzie zobaczyć możecie zdjęcia z dawnego miasta.
Kuchnia muzealna, nawiązuje do XX wieku, wtedy to ściany kuchni były niebieskie ozdobione różnymi wzorami. Eksponatami, które można zobaczyć w kuchni są: garnki, butelki, maszynki do mięsa i chlebaki.
Gabinet Pana Domu, to pokój gdzie pracował członek rodziny, w nim też przesiadywali interesanci, było to miejsce bardzo ciche i przytulne.
Sypialnia powstała w XIX wieku, pochodzi ona z roku 1885. Wyposażenie sypialni to meble neorenesansowe, łazienka, parawan i przybory toaletowe.
Jadalnia w Muzeum została urządzona w stylu eklektycznym, najważniejsza częścią jadalni był stół z krzesłami.
Stałymi wystawami jest Galeria Herbu Przemyśla, Wielka Izba oraz pomieszczenia mieszczańskie i wystawa pt. Dzieje Przemyśla.