Pałac w Lesznie

Pałac Łuszczewskich jest to późnobarokowy pałac w Lesznie, został on wzniesiony w pierwszej połowie XVIII wieku dla rodziny Łuszcewskich. Elewacja pałacu to neorokokowe ozdoby z XIX wieku, w pałacu zobaczyć można również dawną bramę wjazdową i niesamowite sklepienia w salach balowych i komnatach magnackich. Pałac to nie tylko spadzisty dach, komnaty i sale balowe, to także piękny ogród i balkony przystające do budynku. W Pałacu odbywają się szkolenia banku BGŻ. Zamek do dnia dzisiejszego ukazuje piękne wnętrza XVIII wiecznego Pałacu. Średniowieczny pałac Łuszczewskich w Lesznie, to prawdopodobnie dwie budowle Jana i Rafała Leszczyńskich, które już od XV wieku istniały w Lesznie, nie ma na to dowodów, ale tak twierdzą historycy i mieszkańcy okolic. W okolicach pałacu zobaczyć można piękny XVIII wieczny park z dębem szypułkowym i jesionem wyniosłym.

Pałac w Lesznie leży w okolicach Puszczy Kampinoskiej niedaleko Warszawy. Leszno jest to piękne miasto w zachodniej części Polski, na skraju Poznania i Wrocławia. Jest to miejsce bardzo chętnie odwiedzane przez turystów z całej Polski. W Lesznie oprócz Zamku zobaczyć można także Kościół Parafialny, Jana Chrzciciela, został on zbudowany w pierwszej połowie XX wieku. Również Lesznowska Topola w okolicach parku Karpinek jest ciekawym miejscem na mapie Polski. Jest to 300 letnie drzewo, które jest nie lada atrakcją dla każdego przyrodnika.
Leszno ma także piękną alejkę lipowo-jesionową, znaleźć ją można przy ulicy Lipowej, a jest w niej posadzonych 36 lip i 11 jesionów.