Poddąbie – nadmorska oaza spokoju

Poddąbie to piękna malownicza miejscowość nad Bałtykiem – wymarzone miejsce dla tych, którzy szukając ciszy i spokoju. Pochwalić się może ładną i zadbaną, chociaż niewielką plażą, lasami dokoła i ciekawym wybrzeżem klifowym. Poddąbie ma łagodny klimat i ze względu na ukształtowanie klifowego wybrzeża, na którym rozpraszają się chmury, bardzo rzadko tutaj pada, okolica należy za to do najbardziej nasłonecznionych w ciągu roku obszarów Polski. Okazały bukowo-sosnowo-dębowy las otacza miejscowość ze wszystkich stron, także odgradzając ją od morskiego brzegu. By znaleźć się na plaży, pokonać musimy około 200 metrów leśnej drogi, skąd dalej prowadzą wygodne schody. Wzdłuż tarasowego klifu wiedzie ścieżka, z której rozciągają się wspaniałe widoki.

Plaża w Poddąbiu ma tylko około 100 m długości jeżeli chodzi o obszar strzeżonego kąpieliska, za to dochodzi do 50-60 metrów szerokości. Jako że jest to malutka i niewielu osobom znana wioska, nie spotkamy tutaj tłumów, możemy cieszyć się swobodą i spokojem. Miejscowość stanowi rewelacyjne miejsce dla wszystkich, którzy chcą spędzić czas aktywnie. Leśne tereny sprzyjają uprawianiu nordic walking, bieganiu, jeździe na rowerze. W okolicy wytyczonych zostało kilka ciekawych szlaków pieszych i rowerowych, łączących miejscowości leżące wzdłuż wybrzeża, organizowane są nawet turystyczne rajdy i wycieczki. Klify w pobliżu miejscowości to także ulubione w okolicy miejsce paralotniarzy, zapewniające łatwy i wygodny start. Na morzu z kolei częsty jest widok osób uprawiających windsurfing czy kitesurfing.

Większość miejscowej zabudowy stanowią tak naprawdę rozmaite obiekty oferujące pokoje. Poddąbie (noclegi z meteora) na stałe zamieszkuje zaledwie kilkadziesiąt osób, w okresie letnim za to ożywają pensjonaty, ośrodki wczasowe, domki i pola namiotowe. Baza noclegowa jest przystępna cenowo, znaleźć możemy wiele ofert z wyżywieniem. Także sezonowo działają tutaj smażalnie i wędzarnie ryb, restauracje i sklepy. Ta uroczo położona w pofałdowanym leśnym terenie miejscowość sprzyja wyciszeniu i zapomnieniu o troskach, przypadnie do gustu ceniącym sobie spacery samotnie albo we dwoje, czas spędzany z bliskimi, a rodziny z dziećmi znajdą tu miejsce, gdzie nie czeka na maluchy zbyt wiele pokus zbędnych rzeczy i krzykliwych atrakcji. Także poza dwoma miesiącami wakacyjnymi przy dobrej pogodzie ciągle można cieszyć się spacerami wzdłuż brzegu i po lesie.

1 thought on “Poddąbie – nadmorska oaza spokoju

  1. Spokojne miejsce, rzeczywiście – jednak w pełni sezonu w godzinach południowych na plaży jednak nie ma tak wiele miejsc 😉

Dodaj komentarz