Przyroda, którą mogą pochwalić się Wiżajny

Ktoś, kto jeszcze nie był w północno-wschodnim regionie Polski tak naprawdę nie jest w stanie określić, czy rzeczywiście podoba mu się region Suwałk. Wystarczy jednak w tym celu zarezerwować noclegi we wsi Wiżajny, by się szybko przekonać o wyjątkowości tego miejsca. W końcu wystarczy zobaczyć, w jaki sposób prezentuje się tutejsza baza noclegowa. A ma ona naprawdę bardzo dużo ofert noclegów (meteor ➠ Wiżajny). Szczególnie, jeśli zwrócimy naszą uwagę na otaczającą nas przyrodę.

Już na samym początku należy zwrócić uwagę, że Wiżajny znajdują się na terenie Suwalskiego Parku Krajobrazowego. Chociaż nie jest to ścisła ochrona przyrody, jak w przypadku parków narodowych, to jednak warto mieć na uwadze, iż rzeczywiście znajduje się tutaj wiele ciekawych miejsc do zobaczenia, które nie są spotykane w innych regionach Polski. Warto zacząć już od tego, że znajdują się tutaj Góry Sudawskie. Wzniesienia wynoszące ponad 250 metrów nad poziomem morza, w północno-wschodniej części kraju: brzmi jak prawdziwa anomalia. W takim razie nie ma co się dziwić, że ten teren Suwalszczyzny ma przypiętą łatkę z nazwą “Bieszczady Północy”. To także korzystnie wpływa na rozwój narciarstwa w tym regionie.

Na terenie samej gminy Wiżajny znajduje się aż 40 jezior. W tym najbliżej położonym kurortu jest jezioro Wiżajny. Natomiast uchodzące za najbardziej malownicze,mowa jest wtedy o jeziorze Jaczno, które otoczone jest wieloma wzniesieniami. Oprócz akwenów słodkowodnych nie można zapominać także o przepływających po tym terenie rzekach. Co ciekawe bardzo często te z polskich zbiorników kierują się jeszcze bardziej na Wschód, po czym trafiają na Litwę. W końcu Wiżajny znajdują się na samej granicy polsko-litewskiej. Teraz mamy pewność, że Wiżajny są niedużą wioską, ale za to znajdującą się we wspaniałej lokalizacji, którą nie mogą pochwalić się wszystkie inne miejscowości.

Najważniejsze jest to, że nie brakuje tutaj również wielu szlaków turystycznych, jak i również ścieżek dydaktycznych, dzięki którym można na spokojnie zwiedzać wszystkie kompleksy przyrody chronionej. Jeśli ktoś jeszcze ma wątpliwości co do tego, czy przyjeżdżając tu na pewno będziemy mieli ciekawe miejsca do zobaczenia, to powinien się po prostu spakować i przekonać o tym na własnej skórze. W końcu nie zawsze mamy do czynienia z tak dziewiczymi terenami, jak w tym przypadku.

Dodaj komentarz